info@kodlabaz.com
  0 545 811 69 84
Kodlabaz - Okul Öncesi Kodlama Etkinlikleri Üçlü Set

108.50 TL
97.65 TL KDV Dahil
Ücretsiz Kargo Seçeneğiyle!

Kodlabaz okul öncesi 4+ Yaş, 5+ Yaş kodlama kitapları ile çocucuğumuz analitik düşünme, bağlantısal düşünme, mantık ve matematik becerisi ile dikkat ve odaklama gibi önemli kazanımlar elde eder.


0 545 811 69 84

Okul Öncesi Kodlama Kitabı Üçlü Set

Yaş Aralığı: 4+ Yaş
Sayfa Sayısı: 64
Etkinlik Sayısı: 108

Kodlabaz okul öncesi 4+ Yaş, 5+ Yaş kodlama kitapları ile çocucuğumuz analitik düşünme, bağlantısal düşünme, mantık ve matematik becerisi ile dikkat ve odaklama gibi önemli kazanımlar elde eder.
Oylamaya 4.5/5 göre 19 kullanıcı yorumu var.
97.65 Stok Var

Kodlabaz - Okul Öncesi Adım Adım Kodlama Kitap Seti

Kodlabaz-SEVİYE 1 kitabında 4+ yaş çocuklarımızın yer-yön kavramlarını geliştiren, problem çözme becerilerini arttıran 69 sayfa 76 etkinlik bulunmaktadır.

Kodlabaz-SEVİYE 2 kitabında 4+ yaş aralığındaki çocuklarımızın kodlama dünyasının (komut kullanma, döngü yapıları gibi)temel bazı becerilerini edinebilecekleri (69 sayfa) 69 etkinlik bulunmaktadır.

Kodlabaz-SEVİYE 3 kitabında 5+ yaş aralığındaki çocuklarımızın blok kodlama ile tanıştıkları, kodlama ile birlikte Dikkat ve Odaklanma, Matematik, Mantık gibi önemli kazanımlar elde edebileceği (64 sayfa) 108 etkinlik bulunmaktadır.

Kodlabaz-SEVİYE 1, Kodlabaz-SEVİYE 2, Kodlabaz-SEVİYE 3 Kitapları toplam 202 sayfa 253 etkinlik içermektedir.

GELİŞİMSEL FARKLILIKLAR VE İÇERİK HAKKINDA

Çocuklarımızın ince kas gelişimlerinde ki farklılıklara göre kalem tutma becerileri de farklı olabilmektedir.Bu sebeple kitap içerisinde yer alan etkinlikler büyük boyutlu planlanarak daha rahat bir çalışma imkanı sağlanmaya çalışılmıştır.

3 seviyelik kitap serisi çalışmamız, rastgele etkinliklerden değil belirlenmiş bir hedefe çocuğumuzu ulaştırmak için planlanmış etkinliklerin olduğu bir çalışma ürünüdür.

Kitaplarımızın ilk iki seviyesi 4+ yaş için 3. seviye kitap ise 5+ yaş için planlanmıştır. Fakat çocuklarımızın gelişimleri çok farklı olabilmektedir. Kimi çocuğumuz için etkinlikler kolayken kimi çocuklarımız için etkinlikler zor olabilmektedir. Özellikle çözmekte ya da dikkatini toplamakta zorlanan çocuklarımızı zorlamayarak bir kaç ay sonra tekrar denemenizi öneririm.

Kodlabaz kitapları çocuklara algoritma becerileri kazandırarak kodlamaya geçişlerini kolaylaştırmaktadır. etkinlikler;

  • ince motor gelişimini destekler,
  • dikkat ve odaklanmayı güçlendirir,
  • sayı sayma becerilerini geliştirir,
  • analitik ve bağlantısal düşünme becerisi kazandırır,